20.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Politici otáčajú: Povinné očkovanie nakoniec možno nebude

Povinné očkovanie nakoniec možno nebude, hoci tento mesiac v Rakúsku nadobudol platnosť zákon o povinnom očkovaní proti Covid 19.

Zdá sa však, že to, čo bolo spočiatku jednoznačné a jasné, sa stane čoskoro zbytočným. Silnejú totiž hlasy politikov i odborníkov, ktorí povinné očkovanie nepovažujú za nevyhnutné. Dokonca aj rakúsky kancelár Karl Nehammer naznačil, že krajina od povinného očkovania napokon upustí.

V rozhovore pre denník Krone Nehammer povedal, že pokiaľ experti vládnej komisie pre boj s pandémiou povedia, že vakcinácia je osvedčený prostriedok, zostane povinnosť „samozrejme zachovaná“, informoval portál novinky.cz. Ak ale odporučia vláde, aby navrhla zrušenie zákona o povinnom očkovaní, stane sa tak, uistil kancelár. Zároveň potvrdil, že sa nebude konať ani plánovaná očkovacia lotéria.

Rakúsko od 5. marca ZRUŠÍ takmer všetky protipandemické opatrenia

V Rakúsku cez víkend prestali platiť ďalšie pandemické obmedzenia. Napríklad pri vstupe do obchodov, ktoré predávajú iný ako nevyhnutný tovar, sa už ľudia nemusia preukazovať, že sú očkovaní proti covidu-19 alebo že toto ochorenie v poslednom čase prekonali. Stačí už iba nasadený respirátor FFP2.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články