20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Polícia: Rakúska polícia žiada aj slovenskú verejnosť o pomoc pri pátraní

Rakúska polícia sa obrátila so žiadosťou o pomoc pri identifikácii dvoch osôb aj na slovenskú verejnosť. Dôvodom je, že podľa svedkov môže ísť o Slovákov alebo Čechov. TASR o tom informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR.
      „Podľa informácií od rakúskych kolegov v Dolnom Rakúsku vyčíňa mladík, ktorý lúpi v obchodoch. Počká si, než tesne pred zatvorením odídu zákazníci a následne s nožom v ruke núti pokladníkov k vydaniu hotovosti,“ vysvetlila dôvod pátrania Bárdyová. Rakúska polícia eviduje tri dokonané a jednu neúspešnú lúpež. „Medzičasom boli získané informácie o ďalších siedmich lúpežiach v Rakúsku a jednej v Záhrebe. Podľa svedkov môže ísť o Slováka alebo Čecha,“ dodala hovorkyňa.
      Podľa opisu polície ide o muža vo veku 20 až 30 rokov, ktorý je vysoký 170 až 175 centimetrov. Je štíhlej postavy, má svetlú pokožku a výrazné akné na tvári. Má tiež tetovanie, znamienko alebo zranenie na ľavej ruke medzi palcom a ukazovákom. Páchateľ sa svojho oblečenia zbavuje v blízkosti miesta činu.
      Rakúska polícia pátra aj po identite dievčaťa, ktoré sa vyskytlo na mieste činu. V prípade akýchkoľvek informácií k prípadu treba kontaktovať políciu.

Zdroj: TASR

Polícia: Rakúska polícia žiada aj slovenskú verejnosť o pomoc pri pátraní
Polícia: Rakúska polícia žiada aj slovenskú verejnosť o pomoc pri pátraní

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články