17.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Podunajské orechy potešili na Mikuláša pacientov aj personál nemocnice

Zrejme každé dieťa, ale aj dospelý očakával od Mikuláša sladký darček do čižmičky či topánky. Žiaľ, sú aj takí, ktorí si ich ku dverám či oknu vyložiť nemôžu, pretože im to ich situácia nedovoľuje. A presne takým prípadom sú aj pacienti v nemocniciach spolu so zdravotníckym personálom, ktorý sa o nich stará. Lenže…

Lenže v novozámockej nemocnici Mikuláš predsa len chodil. Síce mal v košíčku trošku netradičný darček, napriek tomu všetkých potešil. Tešiť sa z darčeka v podobe vlašských orechov mohli nielen pacienti, ale aj celý zdravotnícky personál. Darovala im ho spoločnosť Podunajské orechy, ktorá, premiérovo, chcela aspoň trošku prispieť k zlepšeniu ich zdravia.

Balíčkov bolo dosť pre pacientov aj personál

Ako priznal konateľ spoločnosti Andrej Višňovský, Vianoce sú obdobie v roku, kedy sa snažíme so svojimi blízkymi tráviť viac času. „Niekedy sa môže stať, že šťastie nepraje ani na Mikuláša či na Vianoce a svojich blízkych v tom čase neuvidíme. Rozhodli sme sa preto vyčariť úsmev u všetkých pacientov, lekárov, zdravotníkov a celému personálu nemocnice,“ povedal Višňovský, ktorý verí že všetkých ich mikulášsky balíček v podobe chutných vlašských orechov potešil a dodal tú správnu energiu.

Podunajské orechy potešili na Mikuláša pacientov aj personál nemocnice
Zdroj: FB / Podunajské orechy

Novozámocká, ale aj nitrianska nemocnica dostali po dvetisíc kusov balíčkov s orechmi, tá v Nových Zámkoch ich rozdala na Mikuláša, tá pod Zoborom sa ich rozhodla rozdať až pred Vianocami. „Orechy sú veľmi cenným zdrojom omega 3 mastných kyselín i antioxidntov, a tak veríme, že orechmi namiesto liekov prispievame aj akýmsi kúskom zdravia,“ priznal Andrej Višňovský.

Podunajské orechy potešili na Mikuláša pacientov aj personál nemocnice
Zdroj: FB / Podunajské orechy

„Tak ako každý rok, aj tohto roku zamestnanci nemocnice pripravili mikulášske prekvapenie pre malých a veľkých pacientov, ktorí nemajú toľko šťastia a sviatok museli tráviť v nemocnici. O to viac si vážime, keď nám firmy a verejnosť nezištne pomáhajú s prípravou balíčkov. Podunajské orechy nás moc potešili, lebo mali sme dosť balíčkov pre pacientov a dokonca aj pre našich zamestnancov. Všetky oriešky sa počas jedného dňa „rozkotúľali“, všetci sa daru veľmi potešili a darcovi posielajú úprimne poďakovanie,“ priznal na margo mikulášskeho daru hovorca novozámockej nemocnice Ján Baček.

Podunajské orechy potešili na Mikuláša pacientov aj personál nemocnice
Zdroj: FB / Podunajské orechy

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články