8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Podnikateľ z okresu Michalovce namiesto uspokojenia veriteľov úmyselne skrachoval

Obvineniu z prečinu zavineného úpadku čelí 43-ročný muž z okresu Michalovce, ktorý v roku 2018 ako jediný konateľ spoločnosti spôsobil jej úpadok. Majetok, ktorého sa ku škode svojich veriteľov úmyselne zbavil, dosiahol hodnotu takmer 150.000 eur, informovala TASR hovorkyňa košického krajského policajného riaditeľstva Jana Mésarová.

Počas rokov 2017 a 2018 mal obvinený vykonávať účtovné dispozície s finančným a hmotným majetkom svojej spoločnosti pred a po jej úpadku v rozsahu takmer 125.000 eur. Urobil tak poskytnutím zálohy zahraničným spoločnostiam, odpísaním pohľadávky voči zahraničnej spoločnosti, poskytnutím finančnej výpomoci fyzickým osobám. „V roku 2019 previedol motorové vozidlá spoločnosti na fyzickú osobu a tiež na základe kúpnej zmluvy, ktorá bola uzatvorená medzi spoločnosťou a obvineným mužom ako kupujúcim, odstránil majetok spoločnosti, ktorej hodnota bola v tom čase stanovená odborným vyjadrením na 21.775 eur,“ doplnila Mésarová s tým, že mužovým úmyslom bolo zmariť čo aj len sčasti uspokojenie svojich veriteľov minimálne vo väčšom rozsahu.  

Polícia začala trestné stíhanie vo veci v októbri 2020, pričom listinné dôkazy získavala aj cestou právnej pomoci zo zahraničia. „Po ich zhromaždení, dôkladnej analýze a vyhodnotení dôkazov vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol obvinenie konkrétnej osobe,“ dodala hovorkyňa.
      Obvinenému mužovi po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody až na tri roky, stíhaný je na slobode.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články