9.8 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Peter Ševčík z La Gioia a jeho zaujímavé Vianoce. Aj na stromčeku má niečo naozaj zvláštne

„Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé,“ spieva sa v českej piesni oslavujúcej najkrajšie sviatky v roku. Tie tohtoročné, rovnako ako tie vlaňajšie, sú síce v znamení COVID-19, to ale neznamená, že ich nemôžeme prežiť krásne.

 

Vianoce sú sviatky, v ktorých sa zvykne rodina stretnúť, dať si darčeky a užívať si svoju prítomnosť, pretože nie vždy sa to počas roka dá. Najkrajšie sviatky v roku majú rozličnú podobu a slávia sa v rozličných kútoch Slovenska rozlične. Ako ich prežije Peter Ševčík, zakladajúci člen úspešného speváckeho tria La Gioia.

Po svadbe má doma počas Vianoc už iba živý stromček

Peter Ševčík z La Gioia a jeho zaujímavé Vianoce. Aj na stromčeku má niečo naozaj zvláštne
Petra Ševčíka zo speváckeho tria La Gioia zvykne jeho manželka Miriam prekvapiť na Vianoce darčekom, ktorý si on len tak mimo rečou počas roka zaželá. Zdroj: archív Peter Ševčík

Peter Ševčík, ktorý v triu spieva barytón, sa na Vianoce veľmi tešil, hoci, podľa neho, nie sú tieto sviatky iba o darčekoch, ale najmä o pohode v rodine. A v nej má s manželkou Michaelou už sedemročného syna Patrika Petra, ktorý vniesol do ich rodiny nový rozmer. „Človek teda už nemyslí až tak na seba, ale viac na svojho partnera a najmä malé dieťa, a tak v prvom rade chce, aby bola celá jeho rodinka šťastná,“ prezrádza Peter, ktorý priznáva, že odkedy sa oženil tak v ich domácnosti býva počas Vianoc iba živý stromček. „A keď sa sviatky skončia, tak ho dáme zvieratkám, pre ktoré je vhodnou obživou. Pre niekoho je možno aj zvláštne, ale my na stromček nevešiame klasické ozdoby, ale dávame naň ovocie ako pomaranče a citróny, ktoré nám na ňom voňajú po celé sviatky. K nim zavesíme aj vianočné ozdoby, ktoré dostanem počas celoročného turné, takže je to na stromčeku naozaj pestré, a zároveň je to taká milá spomienka na celý rok a ľudí, ktorí mi tie veci darovali,“ prezrádza Peter Ševčík.

Mons. Viliam JUDÁK: Vianoce sú o zodpovednosti

Prirodzene, na ich štedrovečernom stole nechýba kapustnica, šalát ani ryba. No a keďže majú relatívne malé dieťa, nie je to kapor. „Máme lososa, ale keďže manželka má strašne rada kapra, takže oná má podkovičky z kapra. Prirodzene na stoje sú aj jabĺčka či orechy. No proste slovenská klasika,“ netají spevák. A čo by si želal Peter Ševčík pod stromček? „Hlavne aby sme sa, rovnako ako vlani, pri ňom stretla celá naša rodinka. To je totiž to najviac. Priznávam, že som si na hmotné darčeky nikdy nepotrpel. V tomto smere ma ale vždy dokáže prekvapiť manželka, ktorá si veľmi dobre pamätá čo počas roka poviem, že by som chcel, a to potom nájdem na konci roka pod stromčekom. Takže teraz neviem, čo som počas roka spomenul, že by som chcel, a čo ma teda bude pod stromčekom čakať. Bude to teda naozaj prekvapenie,“ smeje sa známy spevák, ale ak by si už mohol zaželať, tak by to bola buď dobrá voňavka, alebo opasok. Vianočné sviatky prežijú Ševčíkovci, kvôli súčasnej pandemickej situácii, pred ktorou má Peter rešpekt, doma. Medzi sviatkami ale zájde niekam do Vysokých či Nízkych Tatier na chatu a trochu si aj zalyžovať posánkovať.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články