16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Peter Pollák ml. chce, aby sa humanitárna pomoc dostala aj ľuďom z rómskych komunít

Vojenský konflikt na Ukrajine si už vyžiadal životy stoviek nevinných ľudí. Ďalšie státisíce už opustili svoje domovy a pred vojnou utekajú do bezpečia. Aj na slovenských hraniciach už od prvých dní konfliktu evidujeme zvýšený tok utečencov. Predsedajúci Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Peter Pollák ml. (OĽANO) upozorňuje, aby sa nerobili žiadne rozdiely medzi utečencami.

„Z inváziou zasiahnutej Ukrajiny utekajú pred Rusmi všetci. Ukrajinci, Rómovia či príslušníci z tretích krajín. Všetci sú ohrozovaní a nevidím dôvod, aby sme niekoho odsudzovali kvôli etnicite,“ povedal podpredseda ľudskoprávneho výboru Peter Pollák ml.

Pollák ml. zároveň upozorňuje na problémy, ktoré pri humanitárnej pomoci zo začiatku boli. Zároveň vníma potrebu ich riešiť.

„Odsudzujem akékoľvek rozdiely pri poskytovaní humanitárnej pomoci, ktorá by rôznym spôsobom znevýhodňovala ľudí na základe rasy, etnicity, či vierovyznania,“ dodal Pollák ml.

Podpredseda ľudskoprávneho výboru NR SR preto na ukrajinsko-slovenskej hranici inicioval nepretržitú účasť zástupcov z úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity pre potreby humanitárnej pomoci aj pre ľudí z rómskych komunít.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články