18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Peter OREMUS: Pravda o finančnom zdraví mesta NITRA

Dlhodobo upozorňujem na zasadnutiach Mestského zastupiteľstva a zasadnutiach finančnej komisie, že trend riadenia nášho mesta a jeho organizácií pod vedením Hattas tímu je chaotický, vysoko rizikový a smeruje k rozvratu našich verejných financií. Hattasove Radničné noviny naopak glorifikujú a velebia kvalitu riadenia nášho mesta, ktoré vraj v doterajšej histórii nemá obdobu. „Meníme mesto“ čítame bombastické titulky, ktoré majú navodiť dojem geniality práce terajšieho vedenia mesta. Aká je teda pravda po takmer troch rokoch riadenia Hattas tímu?

Kto mal možnosť sledovať posledné rokovanie mestského zastupiteľstva dňa 14.10.2021, pravdepodobne zostal v šoku. Po slovách hlavného kontrolóra mesta a vedúceho odboru ekonomiky musí byť aj laikovi jasné, že radnica stojí nad priepasťou a nezostáva jej nič iné ako prijať ďalší úver na zabezpečenie základného chodu mesta a vyrovnaného rozpočtu mesta na rok 2022 zo zákona!!!

Poslanci Hattas tímu a poslanci KDH schválením materiálu č. 974/2021 dokonca zmenili doterajší kontokorentný úver na riadny 5 miliónový úver so splácaním na 5 rokov. Za svoje 3 ročné účinkovanie „kinder manažment„ už prijal úvery v celkovej výške 23 mil. EUR! Bohužiaľ väčšina úverov bola prejedená a použitá napríklad na zamestnávanie kamarátov Hattas tímu na radnici, prípravu „potrebných“ projektových štúdií, vyplatenie odmien pre rôzne externé poradenské firmičky alebo na financovanie megalomanských „kultúrno kreatívnych“ projektov.

Pokiaľ by ste čakali, že sa naozaj vážnou finančnou situáciou mesta budú zaoberať prorežimné médiá ste na omyle, už netreba riešiť transparentnosť, hospodárnosť. Posledné 3 roky je podľa nich všetko v najlepšom poriadku.

Peter Oremus, poslanec MsZ v Nitre

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články