23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Peter DÓCZY: Diskotéky s bratom začal robiť už v roku 1986

Peťka sme poznali predovšetkým ako nášho dídžeja. V Nitre v podstate  hrával všade, bol značkou dobrej zábavy aj muziky. Málokto však vie, čo vyštudoval a aká bola jeho cesta k muzike?

Peter DÓCZY: Diskotéky s bratom začal robiť už v roku 1986

Peter sa hudbe venoval minimálne od strednej školy. Síce nehral na žiadny hudobný nástroj, ale hudbu počúval, nahrával si kazety a zaujímal sa aj o technické novinky. Po skončení gymnázia si urobil ešte nadstavbu na Strednej odbornej škole pre pracujúcich – odbor elektrotechnika. Pracoval v obchodnom dome Prior, neskôr na Slovenských telekomunikáciách. Diskotéky sme začali robiť spolu v roku 1986, kedy sme si urobili prehrávky v Okresnom osvetovom stredisku v Nitre. Predsedom komisie bol všetkým hudobníkom známy Garry Sládečka. Pamätám si, ako sme dávali dokopy dve aparatúry a ako sme sedeli v obývačke po získaní osvedčení. Mali sme aparatúru, mali sme skúšky a osvedčenia, akurát sme zatiaľ nemali žiadne akcie. Boli sme výnimoční v tom, že ja som do roku 1986 hrával v kapele a Peter sa venoval hudbe skôr len doma. Dostať sa medzi diskotekárov ani pre jedného z nás nebolo ľahké. Ale nakoniec sa to podarilo a dnes stretáme množstvo známych, ktorí si ešte pamätali naše pôsobenie v PKO ale aj na iných pódiách v Nitre i mimo nej.

O Petrovi nám viac prezradil jeho brat Jaro, ktorý je úspešným riaditeľom nitrianskeho DAB. Celý rozhovor si prečítajte tu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články