19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Paráda! Akcia vo vrábeľskom vinárstve Predium sa vydarila. Pomohlo aj krásne počasie

Vinári z Predium Vráble zorganizovali pre malých aj veľkých na Deň víťazstva nad fašizmom akciu, ktorú mohlo čiastočne ohroziť iba zlé počasie. To sa však nestalo, a tak všetci, ktorí prišli, určite odchádzali domov spokojní.

Paráda! Akcia vo vrábeľskom vinárstve Predium sa vydarila. Pomohlo aj krásne počasie
S akciou boli spokojné aj vinárky v Predium Vráble Monika a Angelika. Foto: Dodo Púchovský

Koštovka výborných vín ocenených aj na významných celosvetových súťažiach prilákala do vinárstva Predium vo Vrábľoch najmä priaznivcov kvalitného moku, ale viacero prekvapení a skvelých akcií čakalo aj na deti. Pre tých bolo totiž pripravených najviac atrakcií. Patrili medzi ne nielen maľovanie na tvár, ale aj jazda vo viniciach na vlečke traktora či ukážka práce sokoliara s viacerými druhmi vtákov.

Vrábeľskí vinári chcú z akcie spraviť tradíciu

Dve vystúpenia bábkového divadla si pozreli deti aj ich rodičia, pre ktorých boli pripravené i prehliadky vinárstva a jeho priestorov. V závere tým najvytrvalejším zahrala skupina Egogroup. Počas celého dňa sa v priestoroch vinárstva vystriedali viac ako tri stovky dospelých návštevníkov, ktorí si mohli pochutiť nielen na kvalitnom vínku, ale i chutnej strave. Prirodzene nechýbali ani, ktoré sa mohli vyblázniť aj na skákacom hrade, šmýkačkách, kolotoči či preliezkach. „Z reakcií ľudí som presvedčený, že podujatie sa nám vydarilo. Navyše, podčiarklo to aj veľmi pekné počasie, ktorého sme sa najviac obávali, takže celý deň môžeme hodnotiť iba pozitívne,“ skonštatoval obchodný riaditeľ vinárstva Predium Milan Solár.

Podľa usporiadateľov sa deťom najviac páčila jazda na traktore, ale veľa z nich sa zaujímalo aj o techniku, ktorú vinári počas roka používajú. „Teší nás, že veľa detičiek sa po prehliadke viníc a techniky vyjadrilo, že by chceli byť farmármi. Ak by aspoň 10 percent z nich sa skutočne stalo farmármi bolo by to super, a v tejto ťažkej dobe by preto mali politici vytvárať lepšie podmienky ľuďom, ktorí pracujú, alebo chcú pracovať v poľnohospodárstve. Takéto podujatie by sme chceli usporadúvať počas 8. mája pravidelne a spraviť z toho tradíciu, na ktorej sa u nás zabavia celé rodiny a deti strávia čas nie pri mobilných telefónoch, ale v prírode, a navyše sa aj pri tom zabavia,“ dodal na samý záver Solár. „Akcia sa mi naozaj páčila, pretože sa tu zabavili malí aj veľkí. A aj vínko bolo skutočne dobré,“ pochvaľovala si Miroslava z Nitra.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x