20.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Pápež František viedol tichú modlitbu za Ukrajinu

Pápež František sa počas tradičnej nedeľňajšej modlitby na Námestí svätého Petra spolu s davom v tichosti pomodlil za Ukrajinu, pričom apeloval na politikov, aby sa snažili o dosiahnutie mieru. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

„Správy z Ukrajiny sú veľmi znepokojujúce,“ uviedol František, ktorý už viackrát vyzval na mier na Ukrajine. Minulý mesiac sa tiež z jeho iniciatívy uskutočnil medzinárodný deň modlitby za mier v súvislosti so situáciou okolo Ukrajiny.
      „Všetko úsilie o mier zverujem príhovoru Panny Márie a svedomiu zodpovedných politikov,“ uviedol pápež. „V tichosti sa pomodlime,“ vyzvala hlava katolíckej cirkvi dav na námestí, ktorý na približne pol minúty stíchol.

František sa prihovoril za mier na Ukrajine deň po tom, ako americký prezident Joe Biden približne hodinu telefonoval so svojim ruským náprotivkom Vladimirom Putinom, ktorého varoval, že Západ bude rozhodne reagovať na ruskú inváziu na Ukrajinu a že takýto kroky prinesie Moskve len utrpenie a izoláciu.
      Rusko opakovane poprelo, že plánuje na Ukrajinu zaútočiť a varovania o blížiacej sa invázii označilo za „hystériu“, píše Reuters.   

Zdroj: TASR   

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články