14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

P. Capek: Aplikácia na kontrolu COVID certifikátov je už dávno pripravená

Aplikácia na kontrolu COVID certifikátov napríklad v podnikoch je podľa generálneho riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Pavla Capeka pripravená už dávno. Povedal to vo štvrtok.
      „Čakalo sa iba na pokyn, že sa má používať, pokým prišiel z Úradu verejného zdravotníctva SR formou vyhlášky. Aplikácia sa má sprístupniť prostredníctvom portálov, kde sa očakáva asi od Googlu zverejnenie,“ povedal.
      Capek predpokladá, že práve tento krok nie je úplne pod kontrolou štátu. Podľa jeho slov treba len čakať. Zopakoval, že samotná funkcia aplikácie je podľa neho dostupná už dávno.
      Nové opatrenia, ktorými sa majú riadiť prevádzky, platia od pondelka (16. 8.). Prevádzky si môžu vybrať, koho budú púšťať, podľa troch základných scenárov. Niektoré vyžadujú kontrolu, či je zákazník zaočkovaný, otestovaný, prípadne ochorenie COVID-19 prekonal. Na kontrolu certifikátov však prevádzkovatelia stále nemajú k dispozícii slovenskú aplikáciu.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články