19.2 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

OĽaNO: Prideľovanie peňazí z rezervy Pellegriniho bolo netransparentné

K zisteniam Najvyššieho kontrolného úradu.

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) dnes konštatoval netransparentné prideľovanie finančných prostriedkov na podporu športu z rezervy premiéra Petra Pellegriniho.

„Fico s Pellegrinim neušetrili od klientelizmu a netransparentnosti ani šport. Žiaľ, nejde len o toto zistenie NKÚ. Politika predošlých vlád celkovo viedla k tomu, že športová infraštruktúra má dnes investičný dlh odhadom vo výške 1 miliardy eur a približne 40 percent škôl nemá svoje telocvične. Úrad splnomocnenca vlády pre mládež a šport dnes v spolupráci s ministerstvom školstva analyzuje tento tristný stav a verím, že už v najbližšom čase budeme môcť informovať o výzve, z ktorej budú môcť školy čerpať finančné prostriedky. Rovnako zefektívňujeme Fond na podporu športu. Jeho 11-členná správna rada dnes posudzuje podporu rôznych projektov podľa naliehavosti a na základe analýz. Zaviedli sme teda poriadok do systému, v ktorom bývalé vlády rozdávali peniaze mirnix-dirnix podľa toho, kto si čo vyloboval,“ vyhlásil Karol Kučera, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport a poslanec hnutia OĽANO.

OĽaNO: Prideľovanie peňazí z rezervy Pellegriniho bolo netransparentné
Karol Kučera

Klientelizmus predstaviteľov bývalých vlád kritizuje aj bývalý vrcholový športovec a súčasný poslanec NR SR Richard Nemec (OĽANO). „Politika ‚našich ľudí‘ bola do očí bijúca vo všetkých okresoch. Starostovia za Smer boli systematicky zvýhodňovaní oproti iným a často boli podporované zbytočné a neúčelné projekty na úkor lokalít s chátrajúcimi športoviskami. Aj preto naša vláda postupne zavádza v systéme financovania športu poriadok, aby peniaze smerovali do budovania telovýchovnej infraštruktúry, na rozvoj pohybu našich detí na školách a profesionálnym športovcom,“ zdôraznil Nemec.

OĽaNO: Prideľovanie peňazí z rezervy Pellegriniho bolo netransparentné
Richard Nemec

Zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články