26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Očkovanie proti COVID-19 NEBUDE povinné, oznámil český premiér Fiala

V Českej republike nebude pre nikoho povinné očkovanie proti covidu. Na tlačovej konferencii to v stredu oznámil premiér Petr Fiala.

Vláda zrušila platnosť vyhlášky, ktorá zavádzala povinné očkovanie pre osoby staršie ako 60 rokov a niektoré profesijné skupiny.
      

„Očkovanie proti COVID-19 nebude povinné, pretože nevidíme dôvody pre povinné očkovanie. Nechceme ešte viac prehlbovať zákopy v spoločnosti. Za hlavný prostriedok boja proti pandémii koronavírusu však naďalej považujeme vakcináciu,“ vyhlásil Fiala.
 NCZI odporúča osobám s príznakmi ochorenia COVID-19 využiť bezplatný PCR test

Minister zdravotníctva Vlastimil Válek na tlačovej konferencii spresnil, že očkovacia povinnosť zmizne z predmetnej vyhlášky. To isté napísal aj na sociálnej sieti Twitter.
      

„Povinné očkovanie proti covidu som od začiatku považoval za nezmysel. Sľúbil som, že vyhlášku minulej vlády šitú horúcou ihlou novelizujeme a povinné očkovanie zrušíme. Dnes sa tak stalo. Napriek tomu, že očkovanie je najefektívnejšou zbraňou proti vážnemu priebehu choroby, nikoho nebudeme nútiť dať sa zaočkovať,“ napísal Válek.

V Anglicku končia covid pasy. Nosenie rúška bude iba odporúčané

Česká vláda v stredu schválila aj novelu, ktorá predĺži účinnosť takzvaného pandemického zákona do konca augusta 2023. Legislatíva má pomáhať v boji proti covidu mimo režimu núdzového stavu. Dokument teraz poputuje na schválenie zákonodarcom.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články