30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

NR SR: Andrej Medvecký a Marek Kotleba môžu čeliť konaniu za oblievanie v pléne

Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR Andrej Medvecký a Marek Kotleba by mohli čeliť disciplinárnemu konaniu za obliatie hlasovacích zariadení, poslancov i vlajky v pléne NR SR. Poslanec Miroslav Žiak (SaS) na nich podal podnet na Mandátový a imunitný výbor NR SR.

Pre TASR to uviedla šéfka výboru Anna Andrejuvová (OĽANO). Incident sa odohral minulý týždeň počas rokovania o obrannej dohode s USA.
      Žiak podal podnet za obliatie na týchto poslancov, odvoláva sa na etický kódex poslanca. Andrejuvová reagovala, že etický kódex stále nie je v rokovacom poriadku NR SR, ale chce iniciovať novelizáciu. Musí tomu podľa jej slov predchádzať dohoda v koalícii. O podnete majú členovia výboru rozhodovať na ďalšej jeho schôdzi. Sú na ňu pozvaní aj dotknutí poslanci.

Disciplinárne konanie žiada aj poslanec Ján Szőllős (OĽANO), a to pre Milana Mazureka (nezaradený), ktorý ho mal označiť za sektára. Oboch si podľa šéfky výboru predvolajú na ďalšie stretnutie, až potom by sa začalo konanie. Szőllősovi podľa Andrejuvovej bude stačiť aj súkromné ospravedlnenie.

Poslanec Peter Krupa (nezaradený) tiež podal žiadosť o stanovisko mandátového a imunitného výboru k rozhodnutiu predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina) o jeho neospravedlnenej účasti v pléne, keďže bol vykázaný zo sály. „Kolegom som dala informáciu, budeme o tom diskutovať na ďalšej schôdzi,“ skonštatovala Andrejuvová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články