19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nové Zámky: Okresu chýbajú na uvoľnenie opatrení cez dve percentá zaočkovaných

Viaceré samosprávy si už začínajú všímať, koľko ľudí v regióne je zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19. Dôvodom je, že aj od percenta očkovaných obyvateľov nad 50 rokov závisí, v akej farbe sa okres v rámci COVID automatu ocitne.

Na vyššiu zaočkovanosť vyzval pri preberaní mestského ocenenia aj okresný hygienik v Nových Zámkoch Juraj Benko. „Novozámocký okres má preočkovanosť ľudí nad 50 rokov na úrovni 62,9 percenta. Chcel by som, aby sme dosiahli hranicu 65 percent. Tak by sme pri niektorých situáciách nemuseli protipandemické opatrenia sprísňovať, ale skôr uvoľňovať,“ uviedol Benko.  
      Počty a percentá zaočkovaných ľudí v regióne už zverejnilo na svojej webovej stránke aj mesto Zlaté Moravce. Podľa uvedených údajov sa zaočkovanosť obyvateľov v 33 obciach okresu pohybuje od 29 do 49 percent. Najmenej zaočkovaných, 29 percent obyvateľov, majú Tekovské Nemce. Najviac ich je v Slepčanoch, kde obe dávky vakcíny dostalo 49 percent obyvateľov.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články