13.1 C
Nitra
pondelok, 3 októbra, 2022

Nórsko RUŠÍ takmer VŠETKY protipandemické opatrenia

Nórsko ruší takmer všetky zostávajúce protipandemické opatrenia, keďže je nepravdepodobné, že by pokračujúci nárast počtu prípadov nákazy koronavírusom ohrozil zdravotnícke služby. V sobotu to oznámil premiér Jonas Gahr Störe, ktorého citovala agentúra Reuters.

Táto severská krajina, ktorá už 1. februára zrušila väčšinu proticovidových opatrení, naďalej zachová v platnosti niektoré obmedzenia na súostroví Špicbergy (Svalbard).
      „Rušíme takmer všetky opatrenia zavedené proti šíreniu koronavírusu. Pandémia už pre väčšinu z nás nepredstavuje veľkú zdravotnú hrozbu. Variant omikron spôsobuje oveľa menej závažný priebeh ochorenia a vakcíny nás dobre chránia,“ zdôvodnil rozhodnutie vlády Störe.

Od nórskych občanov sa už nebude vyžadovať, aby v preplnených priestoroch dodržiavali najmenej metrové rozstupy a nosili rúška. Nočné kluby a ďalšie zábavné podniky tak môžu plne obnoviť svoju prevádzku.
      Okrem toho sa povinnosť absolvovať štvordňovú izoláciu pre ľudí, ktorí majú pozitívny výsledok testu, mení na odporúčanie.
      Agentúra AFP pripomenula, že v Nórsku dostalo aspoň dve dávky vakcíny viac ako 91 percent dospelej populácie.  

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články