13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

Nitra: Šanca, Spolu a DS vyzvali ďalšie pravicové strany na spoluprácu

Stredopravé strany v Nitrianskom kraji chcú ísť do budúcoročných krajských a komunálnych volieb spoločne. Spoluprácu už ohlásili strany Spolu, Šanca a Demokratická strana, ktoré na spoločný postup vyzvali aj ďalšie hodnotovo príbuzné strany.

Predstavitelia strán pripomínajú, že obyvatelia Slovenska budú po prvý raz voliť v jeden deň svojich zástupcov do miest a obcí a zároveň aj do krajov. „Preto je dôležité ponúknuť v oboch voľbách spoločnú, dobre čitateľnú kandidátku zloženú zo strán, ktoré sa už v regióne osvedčili. Obzvlášť v čase, keď stále prebieha boj o charakter nášho štátu a naša spoločnosť je traumatizovaná pandémiou ochorenia COVID-19,“ uvádza sa v ich spoločnom vyhlásení.

Podľa zástupcov troch strán sa už pravicová koalícia osvedčila v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) i vo viacerých mestských zastupiteľstvách. „V obciach, mestách i v Nitrianskom kraji nás už ľudia poznajú. Svedčí o tom aj fakt, že naše tri strany majú v okresných mestách rovnaký počet poslancov ako vládne strany SaS, OĽANO, Sme rodina a Za ľudí dokopy. Poslancov máme v okresoch Levice, Šaľa aj Nitra, vo Vrábľoch máme primátora aj poslanecký klub a naši poslanci zastupujú ľudí aj v krajskom parlamente NSK,“ uviedol Daniel Balko zo strany Šanca, ktorý je zároveň nitrianskym viceprimátorom a poslancom NSK.

Ako zdôraznil, dôležitosť a váha strán môže byť celkom iná na celoštátnej úrovni a iná v regiónoch. „Pretože tu ľudia svojich zástupcov dobre poznajú. Dlhodobejšie pôsobenie v danom priestore spojené s osobnou váhou miestnych predstaviteľov spôsobuje, že aj menšie politické strany v samosprávnych voľbách často dlhodobo dosahujú významný úspech. Podobne je to aj v Nitrianskom kraji. Sme preto presvedčení, že kvalitná spoločná ponuka môže v regionálnych a komunálnych voľbách priniesť úspech,“ dodal Balko.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články