16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nitra: Prelom apríla a mája bude opäť patriť študentom nitrianskych univerzít

Koniec apríla a začiatok mája bude v Nitre už tradične patriť vysokoškolákom a sérii kultúrnych a športových podujatí. V poradí 21. ročník Nitrianskych univerzitných dní (NUD) sa začne 18. apríla. Na pôde Univerzity Konštantína Filozofa (UKF), Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) i v uliciach mesta potrvá až do 9. mája.

Ako informovali organizátori, študenti si budú môcť vybrať z 25 podujatí, medzi ktorými sú každoročné stálice aj úplné novinky. „Program otvorí 18. apríla podujatie Univerzitná infraštruktúra, ktoré je vzdelávacou aktivitou projektu s názvom Na ceste k participatívnej univerzite. Nasledujúce tri týždne prinesú aj športové aktivity a podujatia zamerané na kreativitu a najmä zábavu,“ informovali univerzity.

Program ponúkne účastníkom napríklad Jarné kino, medzinárodnú súťaž Gaudete musici! i Dni hispánskej kultúry. Súčasťou podujatia sú aj športové zápolenia študentov oboch nitrianskych univerzít, večerný kvíz s opekačkou aj výstup na Zobor. „Nebudú chýbať akcie zamerané na zdravie, vzdelávanie, ale ani športové aktivity a súťaže. ŠPUKFEST do mesta opäť prinesie jedinečnú atmosféru živých koncertov s interpretmi ako Virvar, DJ Spirit, Malalata či GLEB,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x