25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

NITRA: Podujatia Dní európskeho kultúrneho dedičstva potrvajú do konca septembra

Turistickými prechádzkami po historických pamiatkach sa v týchto dňoch začal v Nitre program Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Témou aktuálneho ročníka podujatia je motto: dedičstvo pre všetkých. „Pripravené sú prehliadky, sprevádzania, výstavy, prednášky, workshopy a koncerty,“ informovali organizátori.
      Súčasťou programu, ktorý potrvá až do konca septembra, bude napríklad etnologická komentovaná prehliadka po mestskom cintoríne, ktorú na 9. septembra pripravila etnologička Margita Jágerová. Na  14. septembra pripravila Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre prezentáciu o nitrianskom rodákovi a známom sochárovi Tiborovi Bartfayovi. Národná filatelistická výstava sa bude v Divadle Andreja Bagara v Nitre konať od 16. septembra.
      O deň neskôr sa zasa bude na nitrianskej pešej zóne konať Škola spevu ľudových piesní z okolia Nitry. „Zákutia zoborských vrchov predstaví pešia prehliadka, ktorá sa bude konať 18. septembra. Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre zasa 22. septembra organizuje prednášku zameranú na popularizáciu architektonicky hodnotných a pamiatkovo chránených objektov SPU,“ doplnili organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články