26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Počas akcie Reflex policajti zadržali 62 vodičských preukazov

Celkovo 2456 priestupkov zaznamenali policajti v Nitrianskom kraji počas februárovej akcie Reflex. Vodiči sa dopustili 2292 priestupkov, cyklisti 78 a chodci 83 priestupkov. Zákon porušili aj dvaja vodiči motokolobežiek a jeden vodič motocykla, informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Najčastejšou príčinou porušenia zákona bola rýchlosť jazdy, kde až 910 vodičov jazdilo rýchlejšie, ako bola maximálna povolená rýchlosť. Na vozidle so zlým technickým stavom jazdilo 188 vodičov, bezpečnostné pásy nepoužilo 183 osôb a až 146 vodičov porušilo povinnosti vodiča. Mobil počas jazdy použilo 95 vodičov, 68 vodičov jazdilo nesprávnym spôsobom a 30 vodičov nedalo prednosť v jazde, z toho 12-krát chodcom na priechode pre chodcov. Nesprávne predchádzali 14 vodiči a jeden vodič prešiel cez železničné priecestie v čase, keď je to zakázané.

Americký vojak na misii operuje v Nitrianskom kraji. O peniaze skoro prišla ďalšia žena

Počas akcie Reflex odhalili policajti 26 vodičov, 50 cyklistov a dvoch motokolobežkárov pod vplyvom alkoholu. Inú návykovú látku požilo 19 vodičov a jeden vodič odmietol vykonať dychovú skúšku. Zadržaných bolo až 62 vodičských preukazov, 18 osvedčení o evidencii vozidla a jedny tabuľky s evidenčným číslom.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x