30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: NSK chce za 771.000 eur zrenovovať športový areál na Gymnáziu Golianova

Športový areál Gymnázia na Golianovej ulici v Nitre prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Projekt za viac ako trištvrte milióna eur počíta s obnovou existujúcich i s výstavbou nových športovísk.

Financovanie stavebných prác už na svojom marcovom rokovaní odsúhlasilo aj Zastupiteľstvo Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). Ako sa uvádza v schválenom materiáli, celkové náklady dosiahnu sumu 771.104,08 eura. Väčšinu z nich chce NSK financovať z dotácie Fondu na podporu športu. Na spolufinancovanie krajskí poslanci vyčlenili sumu 231.331,22 eura.

Podľa vydaného stavebného povolenia sa v projekte počíta s rekonštrukciou atletickej dráhy s doskočiskom i s renováciou multifunkčného a futbalového ihriska. V športovom areáli má pribudnúť aj priestor určený na vrh guľou a workoutové ihrisko. Počíta sa tiež s výstavbou tribúny, oplotenia a prístrešku na prekrytie športovej plochy a športových prvkov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x