17.4 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Nitra: Nitrianska galéria predstaví projekt Univerzum technických obrazov

Nitrianska galéria pripravuje spoločnú výstavu fotografky Emy Lančaričovej a vizuálnej umelkyne Veroniky Šmírovej. Ich spoločný projekt s názvom Univerzum technických obrazov bude v priestore Galérie mladých sprístupnený od 20. apríla do 11. júna.

Autorky sa vo svojich dielach venujú témam digitálneho sveta a digitálneho prostredia. „Žijeme v ňom, pracujeme a prostredníctvom digitálnych technológií ho refelektujeme. Umelkyne sa zaoberajú aj problematikou veľkého množstva digitálnych dát, s ktorými je možné jednoducho manipulovať, meniť ich počet, podobu i účel,“ uviedla kurátorka výstavy Dominika Chrzanová.

Ako doplnila, Lančaričová vo svojej tvorbe programovo pracuje s polaroidovým materiálom, ktorý vďaka najnovším technológiám čiastočne stráca esenciu jedinečnosti a originality. „Veronika Šmírová prináša do priestoru galérie projekciu, ktorá odkazuje na fyzikálnu veličinu entropiu. Svojou vizualitou a interaktivitou poukazuje na dynamickosť digitálneho priestoru, ako i možnosť jeho jednoduchej modifikácie,“ doplnila Chrzanová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x