26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Na bezpečný priebeh púte na Kalvárii budú dohliadať policajti

Na bezpečný priebeh púte na nitrianskej Kalvárii budú dohliadať policajti. Púť k Matke Božej sa uskutoční 12. a 13. augusta. V okolí Kalvárie budú uzatvorené príjazdové ulice Kalvárska, Misionárska, Pútnická a Mariánska dolina, informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Polícia odporúča pútnikom a návštevníkom mesta využiť pre potreby parkovania parkovacie miesta pod diaľničným mostom na Priemyselnej ulici, parkoviská pred mestským i okresným úradom a v priľahlých uliciach. Vedenie Fakultnej nemocnice Nitra ponúka parkovanie na verejnom parkovisku so vstupom z Rázusovej ulice, kde je k dispozícii 110 parkovacích miest, v areáli Fakultnej nemocnice Nitra so vstupom zo Špitálskej ulice, kde je zhruba 45 parkovacích miest, a na Ulici 8. mája pozdĺž nemocnice. Na vybraných miestach budú parkovanie usmerňovať označení usporiadatelia.

Ďakovná púť občanov mesta i návštevníkov pri príležitosti Slávností Nanebovzatia Panny Márie sa na kalvárskom vŕšku v Nitre koná od roku 1766. Pútnici ďakovali Bohu za dar starostlivej Matky Márie, pod ktorej ochranný plášť zverovali seba i svojich najbližších. Misionári Verbisti a farnosť Nitra – Kalvária zabezpečili počas púte bohatý program pre deti, rodiny, mládež, pre po slovensky i po maďarsky hovoriacich pútnikov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x