25.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nitra: Mesto sa na zmeny zákona o cestnej premávke stihne včas pripraviť

Mesto Nitra sa stihne včas pripraviť na zmeny v zákone o cestnej premávke, podľa ktorej nebudú môcť vodiči od 1. októbra parkovať svoje autá na komunikáciách pre peších. Potvrdil to hovorca mesta Tomáš Holúbek. Podľa jeho slov bude mať samospráva v tomto roku k dispozícii pasport miestnych ciest, ktorý presne vyšpecifikuje miesta, kde sa parkuje na chodníku neoznačenom dopravným značením.

Aktuálne má radnica k dispozícii pracovnú verziu pasportu. „Na jej základe pracovník odboru dopravy určil lokality, na ktorých vykonal obhliadku. Nasledovať bude vytypovanie miest vhodných na vyznačenie miest na parkovanie na chodníkoch,“ povedal Holúbek. Na miestach, ktoré nie sú vhodné na parkovanie na chodníku, magistrát značenie osádzať nebude. „V nadväznosti na problematiku parkovania na chodníkoch realizujeme aj osádzanie dopravných stĺpikov vo viacerých častiach mesta Nitra,“ skonštatoval hovorca.

Motorové vozidlá môžu parkovať na chodníku podľa doterajších pravidiel do 30. septembra. Na základe ostatnej úpravy, ktorá nadobudla účinnosť 1. marca 2022, došlo k zániku možnosti pre vybrané motorové vozidlá parkovať na chodníku priľahlom k ceste pri zachovaní voľného priestoru 1,5 metra.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x