23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

NITRA: Dobrovoľníci skultúrnili aj sedenie na nitrianskom amfiteátri

V priebehu minulého roka sa v Nitre a Nitrianskom kraji podarilo zapojiť do rôznych verejnoprospešných aktivít 891 dobrovoľníkov. Uviedlo to Nitrianske centrum dobrovoľníctva (NCD).
        

NITRA: Dobrovoľníci skultúrnili aj sedenie na nitrianskom amfiteátri
foto ilustračné, freepick

Ako informovalo, v roku 2022 sa okrem toho vytvorila spolupráca so 67 aktívnymi neziskovými organizáciami, zároveň sa podarilo vytvoriť 46 samostatných dobrovoľníckych príležitostí. „Ocenenie Srdce na dlani prinieslo 37 nominácií pre 152 dobrovoľníkov,“ konštatovalo NCD.

ŠAĽA: Športovci môžu získať mestskú dotáciu, nepremeškajte termín žiadosti

Nitrianske centrum zorganizovalo aj pravidelný Týždeň dobrovoľníctva, v rámci ktorého sa do 34 aktivít zapojilo 603 dobrovoľníkov. „Počas tohto podujatia pomáhali dobrovoľníci jednotlivci, ale aj zamestnanci firiem Jaguar Land Rover Slovakia, Ledvance, SE Bordnetze – Slovakia či Mestského úradu v Nitre. Vďaka nim sa podarilo skultúrniť sedenie na nitrianskom amfiteátri,“ uviedlo NCD, ktoré vlani spolupracovalo aj s Nitrianskou komunitnou nadáciou (NKN). „Naši dobrovoľníci boli napríklad na podujatí Aby ľudia ľuďom pomáhali, pri ktorom NKN organizovala sadenie stromčekov v Parku pod Borinou,“ doplnilo NCD.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x