10.4 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

Nezákonné uznesenie: Rozhodnutie o odmietnutí trestného oznámenia vo veci žiadosti o previerku pre D. Lipšica

Vyšetrovateľ PZ OKP Bratislava uznesením z 12.7.2021 odmietol trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu zneužívanie právomoci verejného činiteľa, ktoré podal Tomáš Šinka a politická strana Smer-SD.

Milan Krajniak, minister práce , sociálnych vecí a rodiny, sa mal dopustiť trestného činu na tom základe, že požiadal Národný bezpečnostný úrad o vykonanie bezpečnostnej previerky stupňa utajenia “prísne tajné” pre osobu Judr. Daniel Lipšic z dôvodu jeho prípadnej kandidatúry na post špeciálneho prokurátora. Trestné oznámenie smerovalo aj na zodpovedných zástupcov NBÚ, ktorí udelili Danielovi Lipšicovi previerku.

Prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave v tejto veci rozhodla, že uznesenie vyšetrovateľa zrušuje, pretože je nezákonné.

Prokurátorka dospela k záveru, že rozhodnutie vyšetrovateľa o odmietnutí trestného oznámenia bolo vydané predčasne, na podklade nedostatočne zisteného a ustáleného skutkového stavu.

Celé rozhodnutie prokurátorky si prečítajte TU.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články