24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

NETRADIČNÝ Medzinárodný deň detí v Jasovej

Sobotné popoludnie v Jasovej sa od 14-stej hodiny nieslo v znamení zapĺňania sa futbalového ihriska deťmi od tých v kočíkoch až po tínedžerov.

NETRADIČNÝ Medzinárodný deň detí v Jasovej

Obecný úrad v Jasovej na čele so starostom Ing. Stanislavom Pohubom v spolupráci s vedením Materskej a Základnej školy v Jasovej na čele s riaditeľkou Mgr. Elenou Gulbišovou a samozrejme gastro kúzelníčkou Beátou Vargovou  dali hlavy dokopy, čím by  ozvláštnili tento dôležitý deň pre deti i dospelých.

Mladí hasiči zavítali v sobotu do Jasovej. Pozdraviť ich prišiel aj predseda NSK Branislav Becík

NETRADIČNÝ Medzinárodný deň detí v Jasovej

Skákacie hrady pre menších i veľkých, maľovanie na tvár, cukrová vata, hudobná produkcia po celé popoludnie – to všetko bolo, lebo to jednoducho nesmie chýbať. Syn Beáty Vargovej, Boris, však prišiel na nápad urobiť ovocné špízy. Myšlienka našla veľké pochopenie u všetkých a potom už stačilo len nakúpiť ovocie. Beáta s Borisom sa pustili do práce a zdravé pohostenie bolo na svete. K tomu sa ešte nakrájali melóny a deň detí bol tak nielen o zábave, ale aj o zdraví.

NETRADIČNÝ Medzinárodný deň detí v Jasovej

Nakoľko vonku bolo teplo,  deťom svieže pohostenie mimoriadne chutilo, ale samozrejme „netrestali“ ich len vyslovene zdravým pohostením. Skvelé lekvárové buchty ako i špekačky sa tiež potešili záujmu zo strany prítomných. Kým sa niektoré skupinky hostili, iné sa zapájali do súťaží, monitoroval ich dron, ktorý lietal nad ihriskom.

NETRADIČNÝ Medzinárodný deň detí v Jasovej

Bokom nezostali ani miestni hasiči, ktorí v spolupráci s učiteľkami,  pripravili pre deti súťaže a množstvo cien. Podvečer ešte hasiči, na čele s veliteľkou Angelikou Jávorkou, pripravili pre deti zážitok – skutočný hasičský zásah. Za ihriskom, na voľnej ploche, pripravili poriadnu vatru, ktorá predstavovala fingovaný požiar a nefingovaný zásah hasičov.

NETRADIČNÝ Medzinárodný deň detí v Jasovej

Deň detí si naozaj užili nielen samotné deti, ale i dospelí, ktorí sa zúčastnili a nevedeli si ho vynachváliť.

Anna Olvecká

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x