16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Netradičná bábovka v objatí kávy

Bábovka v objatí kávy (bez lepku, bez laktózy)

Poznáte trstinovú melasu? Je to taký malý čierny zázrak a svojou chuťou skutočne výnimočný. Má výraznú, trošku horkastejšiu chuť. Opäť je aj vynikajúcim zdrojom minerálov, železa, vápnika a horčíka. Má nízky glykemický index a preto ju veľmi rada používam pri pečení koláčov.

Taktiež podporuje funkčný nervový systém a mnoho ďalších výhod v našom organizme.  

Milujem arómu tohto čierneho zázraku a preto v spojení s kávou v mojom recepte, je chuť a výsledok dokonalý. Trstinová melasa sa používa aj do rôznych omáčok, či marinád. Má skutočne všestranné použitie a ja budem veľmi rada, ak tento malý zázrak vyskúšate opäť pri mojom ďalšom recepte.

Netradičná bábovka v objatí kávy

Doba pečenia/180°C, 40 minút

Suroviny/Cesto

4 vajíčka

2PL trstinová melasa

4PL kokosový olej

150ml kokosové mlieko v krabici bez cukru

200g mandľová múka

100g ovsená múka bez lepku

1čl jedlá sóda

2PL kvalitná zomletá zrnková káva

Plnka

150g 82% kvalitná horká čokoláda

1 malinké silné espresso

Postup

Vajíčka  si riadne vymiešame s trstinovou melasou, tá dodá cestu veľmi zvláštnu a zaujímavú chuť. Začneme pridávať ostatné suroviny, najprv mokré a potom suché suroviny. Nakoniec si zomelieme kvalitnú vašu obľúbenú kávu a vmiešame do cesta. Nad parou si rozpustíme horkú čokoládu a do nej vmiešame silné malinké espresso. Plnka nám zhustne. Formu na bábovku som si vymazala masielkom a práškovým kakaom. Môžete na vymazanie použiť aj kokosový olej. 

Vyskúšajte mimoriadne chutný pizza chlieb (bez lepku)

Vlejeme polovicu cesta do formy a lyžicou pridávame plnku, ktorú riadne po obvode formy porozťahujeme.  Opäť vlejeme ostatnú časť cesta. Dáme piecť na 180°C, 40 minút, necháme vychladnúť a vyklopíme bábovku. Ak použijete iné sladidlo, nezaručujem takú skvelú a zaujímavú chuť bábovky s trstinovou melasou.  

S láskou k pečeniu Silvia.

Nezabudnite sledovať aj môj instagramový účet, nájdete tam kopec sladkých inšpirácií.        

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články