12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Nemocnica v Komárne zrušila zákaz návštev pacientov

Nemocnica Agel Komárno po dlhých týždňoch platnosti od piatka zrušila zákaz návštev pacientov na oddeleniach. Hospitalizovaných pacientov môžu príbuzní navštíviť od 24. marca za dodržania stanovených podmienok, informoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Aktuálne povolenie návštev sa vzťahuje na všetky oddelenia s výnimkou oddelenia neonatológie a covidového oddelenia. Návštevné hodiny budú na všetkých oddeleniach v čase medzi 14.00 až 15.00 h každý deň. Nemocnica umožní, aby jeden príbuzný navštívil pacienta po dobu 15 minút s použitím respirátora a dezinfekcie rúk, špecifikoval podmienky návštev riaditeľ nemocnice. V odôvodnených prípadoch je príslušný lekár pripravený informovať oprávnené osoby o zdravotnom stave pacienta v čase od 14.00 do 14.30 h.

Počas výskytu ochorenia COVID-19 boli návštevy pacientov v komárňanskej nemocnici dlhé mesiace zakázané. Minimálny počet výnimiek nemocnica udelila pre pacientov v terminálnom štádiu ochorenia, aby sa s nimi rodinní príslušníci mohli rozlúčiť.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x