19.1 C
Nitra
sobota, 29 júna, 2024

Národné športové centrum pozýva ľudí do prírody v rámci výzvy Vykroč na vrchol

Národné športové centrum (NŠC) pozýva v sobotu (11. 9.) na turistickú výzvu Vykroč na vrchol. Zapojiť sa a súťažiť o ceny môže každý, kto vystúpi na kopec, ktorý má na vrchole tabuľku s názvom a nadmorskou výškou.  
      „Spolu so slovenskými deaflympionikmi zdoláme v tento deň jeden z najpopulárnejších vyhliadkových štítov Vysokých Tatier a vystúpime na Rysy. Kto sa chce pridať, môže vyraziť spolu s nami o 8.15 h spred hotela FIS v Štrbskom Plese,“ uviedol Ivan Husár, štátny tajomník pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR, ktorý bol iniciátorom výzvy.
      Kto sa chce zapojiť do súťaže, spraví si „selfie“ pri tabuli tak, aby bola dobre čitateľná a zverejní ju na sociálnych sieťach spolu s označením výzvy #vykrocnavrchol a označením organizátora #narodnesportovecentrum. Výhercov bude centrum žrebovať po víkende. Podrobnosti a štatút súťaže nájdu záujemcovia na stránke vykrocnavrchol.sk.
      Aj keď je výber kopca ľubovoľný, NŠC v spolupráci s Klubom slovenských turistov vytypovalo v každom zo samosprávnych krajov jeden takýto „ikonický“ vrchol: Devínska kobyla, Mohyla M. R. Štefánika na Bradle, Veľká Javorina, Martinské hole, Zobor, Sitno, Šimonka a Kojšovská hoľa.
      Výzva Vykroč na vrchol je súčasťou podujatí organizovaných pod hlavičkou #beactive, ktoré odštartovali 4. septembra na Štrbskom plese a vyvrcholia Európskym týždňom športu v dňoch 23. až 30. septembra.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články