15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Národná linka na podporu duševného zdravia pokračuje do konca septembra

Národná linka na podporu duševného zdravia, ktorá vznikla v júli 2021, bude pomáhať do konca septembra. Rozhodlo o tom Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Pôvodne mala fungovať rok, neskôr jej činnosť predĺžili.

Linka funguje na čísle 0800 193 193. Počas pracovných dní sa na ňu možno obrátiť od 14.00 do 22.00 h a počas víkendov a sviatkov od 10.00 do 18.00 h. Volajúcim je k dispozícii 24 odborníkov, ktorí poskytujú pomoc pri riešení rôznych problémov a životných situácií.

Najčastejšie sa na odborníkov ľudia obracajú pre panické ataky, osamelosť, neistotu, úzkosti, depresie či zdravotné problémy, ktoré ťažko zvládajú. Rezort zdravotníctva zriadil linku v rámci plnenia opatrení plánu obnovy v oblasti podpory duševného zdravia. Cieľom bolo eliminovať dôsledky pandémie na duševné zdravie. Priemerný počet hovorov je 300 až 370 za mesiac. Od marca 2022 v súvislosti s vojnou na Ukrajine funguje linka aj v ukrajinskom jazyku.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x