11.5 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Najviac rozvedených žien je v Bratislavskom kraji

Rozvedených žien je v Bratislavskom kraji 40.745, čo predstavuje najvyšší podiel zo všetkých krajov na území SR. TASR o tom informovala hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021 Jasmína Stauder na základe štúdie Vzdelanostný a kariérny diferenciál populácie SR.

V Bratislavskom kraji žije celkovo 373.233 žien, z ktorých najvyšší podiel tvoria slobodné ženy. Ide konkrétne o 152.784 žien, čo predstavuje 40,9 percenta zo všetkých žien v kraji.

Z hľadiska vzdelania tam má 125.972 žien ukončené vysokoškolské vzdelanie, či už prvého, druhého alebo tretieho stupňa. Podiel vysokoškolsky vzdelaných žien v Bratislavskom kraji je zároveň najvyšším zo všetkých krajov Slovenska a vysokoškolsky vzdelaná je tam každá tretia žena. „Dokonca tu žijú najvzdelanejšie ženy na Slovensku vôbec, a síce v okrese Bratislava II, kde má ukončené vysokoškolské vzdelanie 24.027 žien,“ priblížila Stauder.

Priemerný vek žien v Bratislavskom kraji je 42,8 roka, doplnila hovorkyňa.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x