15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Bratislava: Diviačice s mladými môžu byť pre voľne pustené psy rizikom

Diviačice s mladými môžu byť pre voľne pustené psy obrovským rizikom. Bratislavskí mestskí policajti sa stretávajú v mestských lesoch s voľne pustenými psami, aj keď je na lesných pozemkoch ich voľný pohyb zakázaný. TASR o tom informovala hovorkyňa Mestskej polície (MsP) hlavného mesta SR Bratislavy Barbora Krajčovičová.

„Nezabúdajte, že aj slušný a socializovaný pes môže ublížiť. Neraz sme boli svedkom situácie, keď psa premohol inštinkt a nečakane sa rozbehol za zverou, ktorú uhnal, spôsobil jej zranenie alebo ju dokonca usmrtil,“ priblížila Krajčovičová.

V období jari sú najzraniteľnejšími gravidné samice či matky s mláďatami. Pre domáceho miláčika môže byť osudným stret s diviakom. „Ak ho budete mať na vôdzke, vyhnete sa riziku, že by mu vystrašená alebo vyprovokovaná diviačia zver mohla ublížiť,“ skonštatovala mestská polícia.

Poukazuje, že pes uvoľnený z vôdzky môže napríklad udrieť človeka náhubkom či zvaliť ho na zem. Najnebezpečnejšími sú kolízie psov s deťmi, bežcami či cyklistami. Pes môže tiež vbehnúť pod kolesá auta.

Psy možno bez vôdzky vypustiť v Bratislave v Starom Meste na Palárikovej a Poľnej ulici, na Dostojevského rade, v Landererovom park a parku Belopotockého. V Petržalke je to na Vyšehradskej, Wolkrovej a Holíčskej ulici, v Lamači na Bakošovej ulici, medzi ulicami Podháj a Studenohorská a v blízkosti Heyrovského ulice.

Vo Vrakuni môže pes pobehovať navoľno vo vnútrobloku medzi bytovými domami na Bučinovej, Vŕbovej, Jedľovej a Poľnohospodárskej ulici. V Karlovej Vsi je to v spodnej časti Parku Kaskády, ktorý je ohraničený ulicou Hany Meličkovej a Kresánkovou ulicou.

Voľný pohyb psov je povolený aj v Podunajských Biskupiciach medzi Vrakunskou a Lotyšskou ulicou, ako aj na plochách označených príslušnou tabuľkou na Dvojkrížnej či Estónskej ulici. V Ružinove ide o ulice Astronomická, Syslia, Drieňová alebo Tomášikova, v Novom Meste to je oblasť Hálkovej a Brezovskej ulice, Pionierskej ulice a lokalita Jeséniovej ulice.

V Rači môže byť pes bez vôdzky na Černockého ulici a v Dúbravke na Dražickej ulici. V Devínskej Novej Vsi to je povolené na sídlisku Podhorské na ulici J. Smreka a sídlisku Kostolné pri veľkom parkovisku na ulici J. Poničana.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x