18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Nadácia PSK pre podporu rodiny pomohla 26 rodinám v núdzi

Nadácia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pre podporu rodiny rozdeľovala na svojom deviatom zasadnutí ďalšie financie. Celkovo 26 rodinám z ôsmich okresov pomohla sumou vo výške viac ako 15.000 eur. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.
      Najviac prispela rodinám v núdzi na rehabilitačné pobyty a základné životné potreby, ako je chladnička, kotol, elektrický vozík, drevo na kúrenie, školské pomôcky, drogéria, potraviny, oblečenie, nájom či nevyhnutné opravy v domácnosti.
      „Pomohli sme 26 rodinám, ktoré sú v núdzi a tieto finančné prostriedky v sume od 300 eur do 700 eur určite pomohli najmä deťom, ktoré sú odkázané na pomoc Nadácie PSK pre podporu rodiny. Chcem sa poďakovať hlavne štedrým darcom. Aj vďaka nim sme mohli dnes rozdeliť viac ako 15.000 eur,“ uviedol krátko po zasadnutí predseda PSK Milan Majerský.
      Vo verejnej zbierke, ktorú spustila nadácia ešte začiatkom roka, sa doposiaľ vyzbieralo 5500 eur. V rámci dvoch percent z daní pribudlo na konto nadácie takmer 3000 eur. Aj tieto finančné prostriedky už mohla správna rada nadácie prerozdeliť medzi žiadateľov.
      Mnohé rodiny podľa Heilovej nežiadali finančnú pomoc, ale potrebovali šatstvo pre svoje deti. Vďaka pravidelnej spolupráci s módnym reťazcom v Prešove sa tak nadácii podarilo uspokojiť potreby viacerých rodín ešte na začiatku školského roka.
      „Správna rada sa okrem iného zaoberala aj Nadačným fondom Nadácie PSK pre podporu rodiny na riešenie krízových situácií. Prostredníctvom neho chce PSK spolu s obcami a mestami pomáhať občanom a rodinám pri prekonávaní a odstraňovaní následkov prírodných pohrôm či nepredvídateľných udalostí,“ vysvetlila Heilová.
      Do nadačného fondu sa zatiaľ podpísaním memoranda o partnerstve a spolupráci pripojili viaceré obce. „S veľkou radosťou musím povedať, že nám denne pribúdajú obce a mestá, ktoré pristupujú k podpisu memoranda. Aktuálne je ich už do 70 a okolo 40 obcí aj poukázalo finančné prostriedky, čo je obrovská pomoc. Pretože to bude pravidelný príjem do nadačného fondu, z ktorého budeme môcť znova pomáhať ľuďom,“ dodala krajská poslankyňa a členka správnej rady nadácie Anna Schlosserová.

Zdroj: TASR

Foto: obecne-noviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články