12.6 C
Nitra
nedeľa, 21 apríla, 2024

Nadácia Pontis: Do dňa dobrých skutkov sa zapájajú desiatky firiem a tisíce ľudí

Slovensko sa piatykrát zapojilo do celosvetovej iniciatívy s názvom #GivingTuesday. Dobré skutky sa počas „darovacieho utorka“ v tomto roku boli v 48 mestách a obciach. Informovala o tom Nadácia Pontis, organizátor podujatia.

„Každoročne stúpa obnos darovaných prostriedkov a aj počet tých, ktorí chcú kontaktovať neziskové organizácie a ponúknuť im pomoc či už ako dobrovoľníci svojím časom, alebo darovaním materiálnych vecí,“ skonštatoval výkonný riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša. Ľudia môžu darovať svoj čas, peniaze, veci, ale aj know-how a skúsenosti. „Jednoducho stačí vykonať dobrý skutok a ako inšpiráciu pre ďalších ho zdieľať na sociálnych sieťach,“ spresnil Kišša.

Zvoliť si, ktorej organizácii podáme pomocnú ruku, pomôže tzv. urýchľovač dobra umiestnený na stránke Givingtuesday.sk. Ten náhodne vyberie niektorú z registrovaných organizácií žiadajúcich o pomoc. Ponúka tiež možnosť vyhľadať si neziskové organizácie podľa regiónu alebo zamerania.
      Do iniciatívy sa tento rok prihlásilo na stránke GivingTuesday.sk takmer 108 občianskych organizácií zo všetkých kútov krajiny. Do dňa dobrých skutkov sa podľa nadácie zapája aj prezidentská kancelária, ktorá bude organizovať zbierku trvanlivých potravín pre Potravinovú banku Slovenska. Tá pomáha osamelým seniorom či rodičom – samoživiteľom v náročnom čase.

„Každý rok tiež rastie počet samospráv, ktoré organizujú aktivity na podporu dňa dobrých skutkov. Aktuálne sa podľa našich údajov do #GivingTuesday zapája 11 samospráv. Ide o mestá ako Prešov, Trnava, Hlohovec, Spišská Nová Ves, Michalovce, či niektoré bratislavské mestské časti,“ vymenoval Kišša. Najpopulárnejšou aktivitou medzi zapojenými je zbierka šatstva alebo drogérie pre ľudí v núdzi.

Zdroj: TASR

Foto: nadaciapontis.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články