15.9 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Na teplé jarné počasie si ešte na Slovensku budeme musieť počkať

Na teplé jarné počasie si ešte na Slovensku budeme musieť počkať. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) SR.

„Teplé dni nečakajte, na juhu bude zväčša päť až deväť stupňov Celzia, na severe sa prechodne vyskytnú aj celodenné mrazy a pribudne aj snehová pokrývka. V noci v dolinách počítajte s teplotou miestami aj pod mínus desať stupňov Celzia,“ tvrdia meteorológovia.

Na teplé jarné počasie si ešte na Slovensku budeme musieť počkať

Vysvetľujú, že silné západné prúdenie, ktoré prinášalo do našej oblasti hlboké tlakové níže a víchrice, ale aj teplý vzduch, sa už skončilo. Situáciu začína podľa SHMÚ ovplyvňovať mohutná tlaková výš, ktorá sa zo západnej presunie nad severnú Európu. Po jej okraji k nám bude do konca februára od severozápadu, neskôr severovýchodu až východu prúdiť chladný vzduch, priblížil.

„Tlaková výš v našej oblasti začiatkom marca zoslabne, no rýchlo ju nahradí ďalšia a situácia s chladným severovýchodným prúdením sa tak s veľkou pravdepodobnosťou zopakuje,“ uvádza SHMÚ.

Zdroj: TASR
      

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články