23.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Na SPU vznikli ústavy a nové univerzitné centrá

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre prešla v priebehu septembra viacerými organizačnými zmenami. Ako informovalo vedenie SPU, na všetkých šiestich fakultách vznikli ústavy, ktoré organizačne nahradili doterajšie katedry.
      Okrem ústavov vznikli na pôde SPU od 1. septembra aj dve nové univerzitné centrá. Jedným z nich je centrum jazykov. „Nadväzuje na predchádzajúcu činnosť katedry jazykov na fakulte ekonomiky a manažmentu. Zameriava sa na výučbu anglického, nemeckého, ruského, francúzskeho a španielskeho jazyka a tiež slovenčiny pre cudzincov,“ informovala SPU.
      Druhým novovytvoreným pracoviskom je univerzitné podporné a poradenské centrum. Zodpovedné bude najmä za kariérne poradenstvo, koučovanie a mentoring, poradenstvo pre záujemcov o štúdium, sociálne, psychologické a právne poradenstvo. „Bude tiež vytvárať vhodné podmienky pre študentov so špecifickými potrebami a študentov zo znevýhodneného prostredia,“ uviedlo vedenie SPU.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články