17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Na Akademickej Nitre sa predstaví 12 folklórnych súborov

Sedem domácich a päť zahraničných folklórnych súborov sa predstaví na 45. ročníku Akademickej Nitry. Medzinárodný festival akademických folklórnych súborov sa uskutoční od 5. do 7. júla, informovala o tom Renáta Chosraviová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorá festival pripravuje v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Návštevníkom festivalu sa predstavia domáce folklórne súbory Borievka, Ekonóm, Hornád, Mladosť, Poľana, Stavbár a Zobor. Českú republiku bude zastupovať folklórny súbor Lučina Brno, prezentovať sa budú aj súbory Skalni z Poľska, Sonja Marinkovič zo Srbska, Trakiiska mladost z Bulharska a Shmaragita Art Community z Indonézie.

Folklórne súbory sa návštevníkom a priaznivcom tradičného umenia predstavia v uliciach Nitry, na Palárikovej ulici, pešej zóne a Svätoplukovom námestí a počas dvoch súťažných večerov a reprezentačného galaprogramu v Divadle Andreja Bagara. Priebeh celého podujatia je organizovaný podľa pravidiel Medzinárodnej organizácie ľudového umenia IOV.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x