22.6 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

MZ SR: Právna analýza týkajúca sa povinného očkovania je hotová

Právna analýza týkajúca sa zavedenia povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19 na Slovensku je zo strany Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR hotová. Vo štvrtok to potvrdila hovorkyňa MZ Zuzana Eliášová.

„V priebehu štvrtka analýzu odovzdáme príslušným subjektom a následne po oboznámení všetkých zainteresovaných, vrátane predsedu vlády, budeme o nej komplexne informovať,“ dodala Eliášová.
      Vypracovanie analýzy v stredu (19. 1.) potvrdila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá na analýze pracovala s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO).

Analýza sa mala v zmysle schváleného uznesenia vlády zaoberať možnosťami zavedenia povinného očkovania proti ochoreniu COVID-19 a možnosti obmedzenia úhrady z verejného zdravotného poistenia za zdravotnú starostlivosť poskytnutú osobe s ochorením COVID-19, ktorá sa rozhodla dobrovoľne sa nezaočkovať proti tomuto ochoreniu.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články