18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Mladý muž nafúkal cestou do práce viac ako 4,5 promile alkoholu v dychu

Polícia v utorok ráno odstavila 31-ročného vodiča, ktorý nafúkal cestou do práce viac ako 4,5 promile alkoholu v dychu. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti. Hliadka odstavila osobné auto na Ulici Povodskej v meste Dunajská Streda.

„Vodiča policajti vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške na alkohol. Prvú orientačnú dychovú skúšku vykonal o 5.41 h a druhú krátko pred 6.00 h. Výsledok druhej dychovej skúšky bol o polovicu nižší a vodičovi nameral prístroj hodnotu 1,03 mg/l, čo je viac ako dve promile,“ uviedla polícia.

Policajti muža obmedzili na osobnej slobode a predviedli ho na policajnú stanicu. „Po dlhšom víkende si ho tak ešte predĺži o pobyt v policajnej cele. Do rozhodnutia súdu, ktorý bude rozhodovať v tzv. super rýchlom konaní, zostáva muž zadržaný a v zmysle zákona mu môže hroziť strata slobody až na jeden rok,“ doplnila polícia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x