18.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Ministerstvo financií SR spustí výzvu na žiadosti pre cestovné kancelárie začiatkom budúceho týždňa

Ministerstvo financií (MF) SR spustí výzvu na prekladanie žiadostí pre cestovné kancelárie o návratnú finančnú pomoc začiatkom budúceho týždňa. Informoval o tom tlačový odbor MF SR.
      Ak by sme túto schému nepripravili, hrozilo by, že desiatky cestovných kancelárií by nemalo na vyplatenie peňazí pre svojich klientov, uviedol rezort financií. Schéma pomoci tak podľa MF SR udrží tento sektor nad vodou.
      Po schválení Európskou komisiou (EK) môže MF SR naplno rozbehnúť pomoc pre cestovné kancelárie. Tie museli pre pandémiu rušiť svojim klientom zájazdy a poskytnúť im náhradné termíny alebo vrátiť peniaze. Schéma ministerstva financií tak pomôže nielen prežiť cestovným kanceláriám, ale pomôže aj desiatkam tisíc ľudí, ktorí tak dostanú späť svoje peniaze za stornované dovolenky.
      Ministerstvo financií SR poznamenalo, že formulár na predkladanie žiadostí pre cestovné kancelárie zverejní na stránkach www.mfsr.sk a www.szrb.sk začiatkom budúceho týždňa.
      Nárok na poskytnutie pomoci budú mať podľa rezortu financií tie cestovné kancelárie, ktoré vydali oznámenia o náhradnom zájazde, ak cestujúci neprijal navrhnutú zmenu zmluvy o zájazde alebo tie kancelárie, ktoré vrátili zálohy za zrušené zájazdy takzvanej chránenej skupine klientov. Ide o stornované dovolenky v termíne od 12. marca 2020 do 31. augusta 2021.
      Ministerstvo financií SR na pomoc vyčlenilo sumu 65 miliónov eur. Z diskusií so zástupcami cestovných kancelárií podľa MF SR vyplýva, že suma môže byť aj nižšia, no definitívne známa bude až po vyhlásení výzvy a po spracovaní prijatých žiadostí. Rezort financií očakáva, že pomoc bude potrebovať približne 82 cestovných kancelárií.
     Európska komisia schválila slovenskú schému štátnej pomoci určenej na podporu cestovných kancelárií v súvislosti s vypuknutím pandémie nového koronavírusu.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články