21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Mexický metamfetamín v Nitre: Jeden a pol tony, ktorú ešte nezlikvidovali, dílerov už chytili

Drogy zachytili ešte koncom mája, keď ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra kontrolovali dve kovové nádrže na kvapaliny. Zásielka prišla po známej drogovej trase z Mexika, cez chorvátsky prístav s tým, že na Slovensku mala byť preclená, aby sa mohla voľne pohybovať po zvyšku EÚ. Cieľovou krajinou dodávky mala byť Austrália.

Mexický metamfetamín v Nitre: Jeden a pol tony, ktorú ešte nezlikvidovali, dílerov už chytili

Vo vnútorných priestoroch nádrží sa našlo a zaistilo 497 balíkov obsahujúcich celkovo 1498,908 kilogramu bieleho kryštalického materiálu s priemernou koncentráciou 78 percent hmotnostných metamfetamínu, obsahujúce 1169,148 kilogramu absolútneho metamfetamínu.

Na Slovensku sú v súčasnosti dvaja členovia gangu. Jeden je už odsúdený a čaká na vydanie rozhodnutia, ktoré mu umožní odpykať si trest v Holandsku. Na druhého podá prokurátor v najbližších dňoch obžalobu. Po ďalších troch cudzincoch z drogového kartelu je stále vyhlásené pátranie, štvrtý zomrel.

Prečítajte si viac tu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články