17.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Matovičova cenzúra? Hlas je šokovaný týmto jeho nápadom!

Strana HLAS – sociálna demokracia je šokovaná návrhom Igora Matoviča na otvorenú cenzúru televíznych diskusií.

Matovič v nedeľu podľa medializovaných informácií predstavil koaličným partnerom návrh, aby zmenou zákona obmedzili účasť v debatách subjektom, ktoré neprešli poslednými voľbami.

Matovičova cenzúra? Hlas je šokovaný týmto jeho nápadom!
Budú ešte spolu diskutovať?

„V snahe zabetónovať sa pri moci sa Igor Matovič rozhodol ísť cez mŕtvoly. Už pandémiu zneužíval na zbytočné potláčanie základných ústavných práv slovenských občanov. Namiesto súboja ideí, programov a výsledkov, v ktorom fatálne zlyháva, zneužíva orgány činné v trestnom konaní voči politickej opozícii a nijako sa netají snahou pozatvárať jej lídrov.

Nový mediálny zákon by mal priniesť nové a spravodlivé pravidlá pre všetky médiá, vrátane internetových

Teraz prekročil ďalší Rubikon – keďže nominanti OĽaNO vrátane Igora Matoviča odchádzajú z televíznych diskusií ako zbití psi, rozhodol sa zakázať preferenčne najsilnejšej strane prístup do verejnej politickej konfrontácie,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Matovičov návrh opäť potvrdzuje, že tento človek je najväčším zlom v slovenskej politike. „Igor Matovič stelesňuje ohrozenie základných pravidiel demokracie, ústavných práv občanov a elementárnych zásad právneho a sociálneho štátu. Kým tento človek bude sedieť vo vláde, Slovensko nemá šancu na zmenu k lepšiemu,“ dodal Peter Pellegrini.

(ts, foto fb PP)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články