28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Matovič pokarhal Kolíkovú: Ak si nesplní domácu úlohu, peniaze z plánu obnovy sú ohrozené

Vicepremiér a šéf OĽANO Igor Matovič hovorí o nespokojnosti viacerých koaličných poslancov s návrhom súdnej mapy z dielne ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej.

Po stredajšom rokovaní vlády Matovič vyhlásil, že je ohrozených niekoľko stoviek miliónov eur z plánu obnovy, ktoré sú na prijatie tejto reformy naviazané. O novej súdnej mape v týchto dňoch rokuje Národná rada (NR) SR.
      „Doslova sa budeme musieť Európskej komisii doprosovať, aby prižmúrila oči. Aby nám aj napriek tomu, ak si pani ministerka nesplní domácu úlohu, peniaze poslala, prípadne ich pozdržala, aby definitívne neprepadli,“ povedal vicepremiér. Nespokojnosť s návrhom registruje u poslancov hnutia Sme rodina, strany Za ľudí a tiež u niektorých poslancov OĽANO.
      

Matovič pokarhal Kolíkovú: Ak si nesplní domácu úlohu, peniaze z plánu obnovy sú ohrozené

Strana Za ľudí požaduje garancie, že sa reformou skráti súdne konanie. Tiež odbúranie byrokracie. „Som rada, že pani ministerka uznala, že má súdna mapa viaceré nedostatky, ktoré treba opraviť aj v druhom čítaní,“ vyhlásila vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová.
      Koalícia zatiaľ na novej súdnej mape nie je dohodnutá. Súdnou mapou sa má podľa Kolíkovej dosiahnuť špecializácia sudcov a zabezpečiť ich náhodný výber.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články