10.9 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Matovič chce pridať bonus 100 eur na energie aj pre neočkovaných dôchodcov

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili siedmy rokovací deň 51. schôdze diskusiou o poukazoch v hodnote 500 eur za očkovanie proti COVID-19 pre ľudí nad 60 rokov.
      Väčšinu dňa sa venovali poslanci diskusii o poukazoch, pričom minister financií Igor Matovič (OĽANO) v rozprave v pléne navrhol, že by sa mohol pridať bonus 100 eur na energie pre dôchodcov bez ohľadu na to, či sú zaočkovaní.

Matovič chce pridať bonus 100 eur na energie aj pre neočkovaných dôchodcov


      Poslanci začali diskusiu aj k voľbe komisárov pre deti a pre osoby so zdravotným postihnutím. Voľba by sa mala konať pri najbližšom hlasovaní dnes (3. 12.) o 11.00 h.
      Plénum má začať piatkové rokovanie návrhmi na skrátené legislatívne konanie o dvoch vládnych novelách zákonov. Ide o právne normy, ktoré riešia poskytovanie príspevku na leteckú dostupnosť a pomoc pre cestovný ruch.
      Poslanci majú rokovať aj o novele zákona o niektorých opatreniach na úseku environmentálnych záťaží, ktorú vrátila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Argumentovala tým, že z dôvodu celkovej nejasnosti schválenej právnej úpravy má pochybnosti o súlade s Ústavou SR.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články