17.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Máte nápad? Naštartujte svoj kraj! Je tu nová grantová výzva

Nadačný fond Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis vyhlasuje grantovú výzvu pod názvom Naštartuj svoj kraj. Mimovládne organizácie môžu o príspevok požiadať do 30. júna, a to prostredníctvom portálu www.darca.sk.

„Zamestnanecký grantový program sme spustili v roku 2018 spolu so zahájením výroby. Považovali sme za správne zapojiť sa hneď odzačiatku do pomoci miestnemu okoliu a jeho obyvateľom. Najprv sme sa sústredili na Nitru a ako počet našich zamestnancov narastal, rozšírili sme ho na celý Nitriansky kraj, odkiaľ väčšina z nich pochádza,“ priblížila začiatky programu  Miroslava Remenárová, manažérka pre korporátne záležitosti Jaguar Land Rover Slovakia.

Máte nápad? Naštartujte svoj kraj! Je tu nová grantová výzva
Naštartujme Golianko!

Počet prihlášok sa z roka na rok zvyšuje a hoci ho pandémia na rok prerušila, program je tu opäť. Tentokrát aj s dvojnásobne vyššou sumou oproti minulosti: celkovo je pripravených na prerozdelenie 20 000 eur, pričom výška príspevku môže byť od 500 eur do 2 000 eur. 

Máte nápad? Naštartujte svoj kraj! Je tu nová grantová výzva
Podpora zrakovo znevýhodnených detí formou tvorby pracovných listov

Princíp je jednoduchý – dôležité je zapojenie zamestnancov. Pri uchádzaní o grant treba uviesť aj meno toho zamestnanca Jaguar Land Rover, ktorý danú organizáciu nominoval, vie o jej aktivitách a zapája sa do nich. Prijímajú sa žiadosti zamerané na zamerané na podporu vzdelávania, poskytovanie sociálnej pomoci, rozvoj športu, podporu a ochranu zdravia, zachovanie kultúrnych hodnôt a ochranu životného prostredia. Následne komisia vyberie víťazné projekty, ktoré na svoje uskutočnenie majú priestor do 15. októbra tohto roku.

Čo sa podarilo zamestnaneckému grantovému programu minulý rok

Medzi projektami, podporenými minulý rok, sú napríklad podpora zdravého životného štýlu určená pre GymGol klub Nitra, Telovýchovnú jednotu Stavbár Nitra, Stolnotenisový klub Lokomotíva Šurany, Atletika pre deti Nitra a Športový klub Hájske. Zachované mohli byť tradičné svadobné piesne z obce Bádice. Mohli tiež vzniknúť komunitné záhrady pre klientov zariadenia sociálnych služieb (OZ Nitrava) a OZ Záhrada Šaľa, vytvorilo sa nové prostredie pre inovatívne učenie v Základnej škole Mojmírovce, Základnej škole s materskou školou Nové Sady, gymnáziu na Golianovej ulici v Nitre, nový oddychový areál pre deti v obci Oponice a verejný priestor v obci Nová Ves nad Žitavou.

Jaguar Land Rover Slovakia v minulosti, mimo spomínaného grantového programu, podporil dobrovoľníckymi aktivitami, materiálom i finančnými prostriedkami vzdelávanie, materské školy v Nitre, boj proti pandémii, ochranu životného prostredia či rozvoj biodiverzity. Medzi najnovšie veľké aktivity patrí pomoc stovkám rodín utečencov z Ukrajiny.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články