12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Manželia Slavomír a Tatiana sa VZBÚRILI: Obchodné reťazce prosperujú a my sme na kolenách

Prečo očkovaní nemajú slobodu, keď vakcínu znamenala slobodu? Z vlastnej skúsenosti viem, že očkovať sa dali aj moji priatelia preto, lebo sa chceli slobodne pohybovať, cestovať a byť chránení pred ochorením. Logicky by teda vakcína mala chrániť ľudí pred ťažkým priebehom choroby a teda by sa nich obmedzenia nemali vzťahovať. Prečo sa teda obmedzujú prevádzky v tzv. čiernych okresoch?

Toto dnes prišlo fb stránke Nekŕmte nás odpadom:

Manželia Slavomír a Tatiana sa VZBÚRILI: Obchodné reťazce prosperujú a my sme na kolenách

Chápem, že je pandémia. Chápem, že za to naši politici nemôžu. Chápem, že sú potrebné nejaké opatrenia. Čo však nechápem, ako môžu nechať prevádzky, ktoré v čiernych okresoch prinútili zatvoriť, bez pomoci? Chápe niekto z politikov, že tá zatvorená kaviareň, či reštaurácia živí rodiny? Všetko zdraželo a vy nám zoberiete šancu zabezpečiť svojich najbližších? Nie sme nadnárodná spoločnosť, nemáme na drahých právnikov, či na drahú mediálnu kampaň, aby sme vás prinútili konať. Ale aj my drobní živnostníci máme nárok prežiť. Vy ste zlyhali, nedokázali ste ľudí presvedčiť na očkovanie, prečo za vaše chyby máme platiť my? Prosím zdieľajte! Toto im nesmie prejsť, píše na na spomínanej stránke.

Fotografie stránke poslali manželia Kopilovci z Humenného. Dnes som s nimi hovorila a ponúkam vám ich príbeh. Prečo sa rozhodli takto protestovať?

Slavomír a Tatiana Kopilovci podnikajú 15 rokov v gastrosektore.

Vlastnia „Palacinkáreň u Priateľov „v Humennom. Práve oni svojimi transparentmi upozorňujú na absolútne kritickú situáciu v gastre, hotelierstve a turizme. „Toto je náš jediný spôsob ako upozorniť vládu, že aj my existujeme, máme rodiny, platíme účty, odvody, hypotéky atď. A to v každom mesiaci a v každej farbe.

Ťažko vysvetľovať našu situáciu tým, ktorí majú pravidelný istý príjem. Náš sektor je od začiatku najviac postihovaný. Sme bez nášho zavinenia zadlžený a druhý rok žijeme v permanentnom strese…

Obchodné reťazce prosperujú a my sme na kolenách. Uvedomujeme si, že situácia je vážna, aj naše rodiny bojovali a bojujú s touto chorobou, ale aj my máme svoje záväzky, ktoré musíme plniť. Je načase, aby nás vláda prestala ignorovať. A čo sa týka vakcinácie, od začiatku to malo byť slobodné rozhodnutie, bez akýchkoľvek nátlaku, sociálneho, ekonomického atď. Kde sa to podelo?

Takže z toho všetkého pre nás vyplýva jedna vec: Musíme sa o seba postarať sami. V KAŽDEJ FARBE A KAŽDÝ MESIAC.“ 

Manželia Slavomír a Tatiana sa VZBÚRILI: Obchodné reťazce prosperujú a my sme na kolenách

Manželia Slavomír a Tatiana sa VZBÚRILI: Obchodné reťazce prosperujú a my sme na kolenách

Henrieta Ďurovová, napísať mi môžete na redakcia@nitranoviny.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články