26.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Lucia Nicholsonová: Banda amatérov odovzdala vládu vekslákovi spred Prioru

Je definitívne po lete.

Čo sa to vlastne na Slovensku opäť deje? Pýtajú sa ma niektorí známi spoza hraníc.

Lucia Nicholsonová: Banda amatérov odovzdala vládu vekslákovi spred Prioru
Zdroj: FB

V skratke sa deje toto: Banda amatérov, ktorí nemajú na to, aby vládli, odovzdali dobrovoľne štát do rúk veksláka spred Prioru. Mysleli si, že toho veksláka zvládnu, keď mu dajú robiť predsedu parlamentu a obsadiť ministra dopravy. A ešte si tí amatéri mysleli, že je v pohode, keď mu dajú aj dve iné hračky: šéfa SIS a generálneho prokurátora.

Toto môže urobiť iba celkom od reality odtrhnutá banda amatérov. Koalícia bojovala na striedačku s pandémiou, ale najmä sama medzi sebou. Zdalo sa, že vekslák spred Priora na ani jednom z bojov príliš nezarába, preferencie mu nešli. Amatéri stratili akúkoľvek obozretnosť, sústredili sa len na to, ako populizmom získať čo najviac politických bodov a ako byť čo najväčším politickým alfa samcom na fejsbuku.

Dnes reálne vedie krajinu vekslák od Priora so slabými preferenciami. Jeho exšéf SIS sa medzi nami pohybuje ako bezúhonný občan, spriada pomstu a teší sa na obrovské odškodné, na ktoré sa mu poskladáme.

Generálny prokurátor je v kresle zabetónovaný na sedem rokov. Môže rozhodnúť o všetkých “našich” ľuďoch vo väzbe – organizovaných, či len dezorientovaných. Môže rozhodnúť o tom, že z nich zo dňa na deň budú bezúhonní občania, čakajúci na odškodnenie. Vo väzbe sú namiesto nich vyšetrovatelia najväčších káuz, ktorými sme sa mali očistiť od korupčníkov, ktorí nám rozobrali štát, ktorí kradli, podplácali, boli podplácaní, ktorí vraždili.

A obvinení za pravdu sú novinári. Padá vláda.

Ja viem, že padá konzistentne, ale problém kompetencii generálneho prokurátora, ktorého si sami zvolili, je predsa len väčší problém ako antigénové testy.

Dnes je zrejmé, že aj keby vláda padla, ten vekslák spred Priora bude naďalej pri kormidle. Lebo má generálneho prokurátora zabetónovaného na 7 rokov. Bude to drahá nevesta, ktorú si kúpi dvojhlavý drak Smerohlas.

Nebojte sa, nie zo svojho, z vášho – rozpočet, Fond Obnovy, nový rozpočet EÚ. Sme v kríze absolútnej nedôvery ľudí v politikov, ktorí boli buď súčasťou organizovaného zločinu, alebo zlyhali v boji proti nemu.

A šéfka poslaneckého klubu jedinej strany, ktorá by ešte ako tak mohla zabojovať o to, aby ľudia uverili v nejaké princípy, zásady a spravodlivosť, sa odfotí na FB v lodičkách na kolobežke a propaguje týždeň mobility.

V tej našej krajine už dobre bolo. Len sa ma nepýtajte, kedy to bolo. Je možné, že sme to všetci prespali.

Text: Lucia Nicholsonová, /fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články