10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Levice: Nemocnica spustila do prevádzky nový urgentný príjem

Levická nemocnica v týchto dňoch spustila do prevádzky nový urgentný príjem. Jeho výstavba sa začala ešte v novembri 2019, celkové náklady dosiahli sumu vyše 6,6 milióna eur, na ktorých sa desaťpercentným financovaním podieľala nemocnica, zvyšných 90 percent tvoril nenávratný finančný príspevok.

Projekt pozostáva z troch stavebných objektov. Okrem centrálneho urgentného príjmu sú to aj rekonštruované priestory pracoviska centrálnej sterilizácie a nový výťah. Súčasťou stavebných prác bolo aj zateplenie celej budovy. Nový príjem má samostatný príjazd pre vozidlá rýchlej zdravotníckej pomoci a zvlášť vstup pre verejnosť. „Samozrejmosťou je recepcia, kompletné diagnostické pracovisko s dvomi digitálnymi RTG prístrojmi, nechýba CT a USG prístroj a mamograf. Urgentný príjem má internú, neurologickú, všeobecnú chirurgickú a traumatologickú ambulanciu, zákrokovú sálu, sedem expektačných lôžok a zázemie pre personál,“ uviedol manažér prevádzkového odboru Nemocnice AGEL Levice Miloš Brtko.

Ako doplnil, levická nemocnica patrí k najväčším zdravotníckym zariadeniam v Nitrianskom samosprávnom kraji. Prevádzkuje 19 ambulancií špecialistov, ambulanciu urgentného príjmu prvého typu, dve ambulancie ústavnej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých, deti a dorast. „Aktuálne tu pracuje takmer 600 zamestnancov,“ dodal riaditeľ nemocnice Ján Belanský. 

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články