14.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Levice: Na Ulici kpt. Nálepku vznikol nový bezpečný priechod pre chodcov

Na miestnej komunikácii Ulici kpt. Nálepku v Leviciach vznikol nový bezpečný priechod pre chodcov. Celkové náklady na jeho vybudovanie vyčíslili na 12.478 eur. Mesto získalo na realizáciu projektu dotáciu z jednej zo súkromných bánk vo výške 4999 eur. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla Adriana Macáková z levického mestského úradu.

Bezpečný priechod pre chodcov je umiestnený v mieste existujúcich priechodov v križovatke ulíc kpt. Nálepku a J. Jesenského. Mesto obnovilo existujúce priechody, ktoré doplnilo prvkami pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie a vybudovalo nový priechod, ktorý je plynulo napojený na jestvujúce chodníky novými napojeniami.

Inteligentné priechody pre chodcov fungujú na princípe, že keď sa chodec chystá prejsť z jednej strany komunikácie na druhú, detektory pohybu umiestnené na stĺpe pri priechode aktivujú výstražné LED svetlá, ktoré začnú blikať po dobu prechodu chodca z jednej strany na druhú a potom zhasnú. Systém funguje 24 hodín a je napájaný zo solárneho zdroja.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x